żółty

Dziwne sporty

chmury chmury

Dziwne sporty Filipa

Yukigassen

Skomplikowana nazwa, proste reguły. W praktyce yukigassen to jedna wielka bitwa na śnieżki. Sport nazwali i usankcjonowali Japończycy, choć pewnie jest uprawiany przez dzieci na całym świecie już od tysięcy lat... Śnieżna bitwa odbywa się w siedmioosobowych zespołach, na wymierzonym, przygotowanym polu bitwy. Aby wygrać, zespół musi przejąć flagę przeciwnika. Zawodnik trafiony śnieżką zostaje wyeliminowany. Gracze muszą nosić kaski chroniące twarz.

Toczenie sera

Co roku w małej wsi Brockworth w Anglii zbierają się setki okolicznych mieszkańców, a ostatnio także turystów, którzy chcą wziąć udział w tradycyjnym toczeniu sera. Zabawa jest prosta - 4-kilogramowe koło lokalnego sera spuszczane jest ze wzgórza, a pierwsza osoba, której uda się dotrzeć na dół, za serem - stanie się jego zwycięzcą. Ser potrafi rozpędzić się do prędkości przekraczającej 100 kilometrów na godzinę dlatego w ostatnich latach, ze względów bezpieczeństwa, używa się piankowej repliki.

Rzucanie telefonem komórkowym na odległość

W sierpniu w ojczyźnie Nokii odbywają się niecodzienne zawody. W fińskiej miejscowości Savonlinna mają miejsce popularne mistrzostwa świata w rzucie telefonem komórkowym (Mobile Phone Throwing). Każdy uczestnik ma za zadanie cisnąć komórkę najdalej jak potrafi. W tym celu organizatorzy zapewniają zawodnikom stare telefony. Poczucie frustracji spowodowane przez te nowoczesne urządzenia pomaga w osiągnięciu dobrego wyniku. Konkurs został stworzony dla wszystkich osób, które mają dość przerwanych połączeń i rozładowanych baterii.

Sepak takraw

Sepak takraw to sport narodowy Tajlandii, będący połączeniem tradycyjnej gry tajskiej i malezyjskiej. Słowo sepak w języku malezyjskim znaczy "kopnięcie", zaś takraw w języku tajskim "pleciona piłka". Gra jest skrzyżowaniem siatkówki i piłki nożnej. Dwie drużyny, każda składająca się z trzech zawodników, rozgrywają mecz na boisku przedzielonym siatką, która zawieszona jest nieco niżej niż w siatkówce. Ich zadaniem jest utrzymanie piłki w górze, nie pozwalając, aby piłka dotknęła ziemi. Haczyk? Nie mogą używać rąk. Zawodnicy mogą uderzać piłkę tylko stopami, kolanami, głową lub brodą.

Filip
Powrót do pokój » boisko »