żółty

Segregacja śmieci

chmury chmury motyl

Ty też możesz dbać o środowisko!

Nieważne, czy jesteś mały, czy duży, Ty też możesz dbać o naszą planetę i ekologię! To wcale nie jest takie trudne, wystarczy chcieć. Czy wiesz, że przeciętny Polak wytwarza prawie 300 kg śmieci rocznie? To bardzo dużo!

Kliknij na kolorowe pojemniki, by dowiedzieć się jak prawidłowo segregować śmieci i pobierz plik PDF, w którym Tymon opowie Ci ile czasu rozkładają się śmieci – wyniki bardzo Cię zaskoczą!

Pobierz pdf

Jak możesz dbać o środowisko.

Aby wytwarzać mniej śmieci, wykorzystuj obie strony kartki do rysowania lub pisania.

Możesz także zapisywać i zamalowywać stare gazety lub zużyte koperty.

Idąc do sklepu na zakupy, zabierz ze sobą własną, materiałową torbę – taką torbę można łatwo ozdobić kawałkami materiału wyciętymi ze starych ubrań lub guzikami, tworząc własne, oryginalne arcydzieło.

Segreguj odpady – osobno zbieraj szklane, plastikowe i papierowe zużyte opakowania i wyrzucaj je do koszy o określonych, przypisanych do każdego tworzywa kolorach.

Wyłączając oświetlenie w pokoju, gdy z niego wychodzimy, oszczędzamy zużycie prądu.

Pilnuj, by po umyciu rąk lub zębów dokładnie zakręcić kran – jeśli w ciągu dziesięciu sekund z kranu spadnie sześć kropli wody, to na dobę da nam to 12 litrów strat, w tygodniu to strata 80 litrów, a w ciągu roku to już będzie 4000 litrów!

X
Tymon
Powrót do zwierzyniec » ogród »