żółty

Ptaki Tymona

chmury chmury motyl

Ptaki Tymona

Bocian

Wbrew obiegowym opiniom, bociany nie żywią się tylko żabami, ich dieta składa się głównie z gryzoni i owadów. W Afryce, podczas zimowania, bociany żywią się niemal wyłącznie owadami.

Dzięcioł

To, co wyróżnia dzięcioła spośród innych ptaków, to jego wyjątkowo mocny dziób, który przypomina dłuto. Umożliwia on robienie otworów w korze drzew i zjadanie owadów, ich larw i mrówek. Dzięcioł to bardzo pracowity ptak - potrafi zastukać nawet 20 razy na sekundę!

Gołąb

Gołębie nie spadają z gałęzi podczas snu, ponieważ ich palce automatycznie zaciskają się na gałązce, na której stoją.

Jaskółka

Jaskółki często nazywane są „ptakami wolności”, gdyż nie są w stanie żyć w niewoli. Ten gatunek ma dobre relacje z ludźmi, którzy pozwalają im budować gniazdka pod swoimi dachami. W wielu kulturach istnieje przeświadczenie, że przynoszą one szczęście domownikom.

Kaczka

Kaczka to świetna… pływaczka! Te ptaki bardzo dobrze radzą sobie w wodzie – pływają a na powierzchni wody poszukują jedzenia. Co charakterystyczne, nie nurkują, ale zanurzają przednią część ciała i w ten sposób zdobywają pokarm znajdujący się w wodzie.

Łabędź

Legenda o brzydkim kaczątku, które przemienia się w łabędzia jest… oparta na faktach! Pisklęta łabędzia wykluwają się szarobure, jednak w pierwszym roku życia stopniowo nabywają białych piór.

Sikorka

W latach dwudziestych XX wieku zaobserwowano, że sikory w miejscowości Southampton w Anglii nauczyły się przebijać kapsle z butelek od mleka, aby spijać śmietanę. W kolejnych latach tę umiejętność nabyły także sikory mieszkające w innych, odległych rejonach Anglii.

Sowa

Sowy nie potrafią obracać oczami, potrafią jednak obrócić głowę niemal o 300 stopni, aby zobaczyć, co dzieje się wokół nich.

Wróbel

Jedne z najbardziej towarzyskich ptaszków? To… wróble! Wróble często głośnym ćwierkaniem dają znać swoim towarzyszom o miejscu dobrego żerowania. Mając na względzie własne bezpieczeństwo, do uczty przystępują dopiero, gdy zbierze się ich cała gromadka.

ziemia
Tymon
Powrót do zwierzyniec » ogród »