Data spotkania: 2012-10-27
Temat spotkania: OLIMPIADA MLECZNA NA BASENIE
Opis: Program „Mleko z klasą” w ramach realizacji działań edukacyjnych zorganizował Olimpiadę Mleczną na basenie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Białymstoku, laureatami zawodów zostały Szkoły Podstawowe nr 29, 32, 28 z Białegostoku.

Zawody odbyły się dnia 27 października 2012 roku, udział wzięło czternaście drużyn ze szkół podstawowych.
W Olimpiadzie Mlecznej zwyciężyły kolejno:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 32
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 28

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale i puchary, natomiast szkoły - nagrody pieniężne. Każdy uczestnik otrzymał upominki programu „Mleko z klasą”.

Po zakończeniu części sportowej dzieci rozwiązywały mleczne krzyżówki, quizy zdobywając atrakcyjne nagrody. Celem olimpiady było nie tylko współzawodnictwo ale również pokazanie dzieciom, jak ważną rzeczą jest aktywne spędzanie wolnego czasu oraz zdrowe odżywianie.

Data spotkania: 2012-10-03
Temat spotkania: PODLASKA OLIMPIJKA MLECZNA 2012
Opis: Dnia 26 września 2012 roku obyła się „Podlaska Olimpijka Mleczna 2012”, której partnerem był program „Mleko z klasą”. Zawody sportowe odbyły się na boisku szkolnym SSP nr 3 w Białymstoku.

W rywalizacjach sportowych wystartowało ponad 150 uczniów z klas 0-III. Uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się w konkurencjach takich jak: biegi, tzw. „biegi na barana”, polegające na biegu z partnerem na plecach, taczki czy kozłowanie. Program „Mleko z klasą” był jednym ze sponsorów nagród - każdy mały sportowiec otrzymał upominek związany z programem. Podczas zawodów panowała miła atmosfera.

Organizatorami imprezy byli: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 BTO w Białymstoku, Referat Zdrowia Departament Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

Data spotkania: 2012-09-24
Temat spotkania: Mleko z klasą na 60-leciu Radia Lublin
Opis: 21.09.2012 Mleko z klasą zostało zaproszone na obchody 60-lecia Radia Lublin. Wśród kolorowych stoisk, gdzie można było znaleźć produkty regionalne, dowiedzieć się czegoś o województwie lubelskim, było też i nasze. Mleko z klasą jak zwykle było miejscem, gdzie wiele się działo. Konkursy, zabawy, tańce. Wszystko oczywiście w towarzystwie bohaterów Mleka z klasą, którzy nawet nie chwilę nie dawali odpocząć dzieciom i młodzieży z okolicznych szkół, które cały dzień zwiedzały siedzibę Radia Lublin i mogły brać udział w nagrywaniu słuchowisk.

Data spotkania: 2012-09-14
Temat spotkania: Zdobywcy III miejsca w naszym konkursie ,,KarTony Nagród’’ w Centrum Nauki Kopernik
Opis: 13 września dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni, odebrały swoją nagrodę w postaci wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci już z samego rana przybyły do Warszawy, gdzie wpierw zwiedziły kilka ważniejszych miejsc w stolicy, takich jak Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Pałac Kultury. Po zwiedzaniu dzieci wraz z opiekunami udały się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogły same odkrywać i poznawać prawa fizyki i matematyki korzystając ze wszystkich ekspozycji.

Data spotkania: 2012-09-13
Temat spotkania: Zdobywcy pierwszego miejsca w naszym konkursie ,,KarTony Nagród’’ w LEGOLANDZIE.
Opis: Na początku września dzieci z klasy Vd, uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr.1 im. Stanisława Jachowicza w Bełchatowie, odebrały swoją nagrodę, mianowicie wycieczkę do Szwecji i Danii za zajęcie I miejsca w naszym konkursie ,,KarTony Nagród’’. Wycieczka rozpoczęła się Malmo w Szwecji, gdzie zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki tego miasta. Następnie udaliśmy się do stolicy Danii, do Kopenhagi, gdzie dzieci wraz z opiekunami wycieczki zwiedziły to portowe miasto opływając je dookoła tramwajem wodnym. Kolejny dzień wycieczki był w pełni poświęcony szlakom Hansa Christiana Andersena. Dzieci zwiedzały muzeum oraz zachowany do dnia dzisiejszego dom rodzinny tego znanego baśnio-pisarza, który znajduje się w miejscowości Odense. Trzeci dzień tej fascynującej wycieczki został w pełni przeznaczony na zabawę. Już z samego rana z Odense dzieci wyruszyły do miejscowości Billund, gdzie znajduje się sławny park rozrywki LEGOLAND. Tam przez cały dzień korzystały ze wszystkich atrakcji tego niesamowitego parku rozrywki, gdzie większość atrakcji wykonana i przyozdobiona jest elementami zrobionymi z prawdziwych klocków Lego. Rollercostery, karuzele, wodne pontony, ciuchcie i cała masa innych atrakcji, które na pewno długo nie będą zapomniane przez uczestników wycieczki jak i przez organizatorów.

Data spotkania: 2012-08-11
Temat spotkania: „Mleko z klasą” na Letnim Pikniku w Grajewie
Opis: Jak co roku program „Mleko z klasą” zabawiał najmłodszych uczestników Letniego Pikniku z Mlekpolem. Jest to cykliczna doroczna impreza plenerowa organizowana przez SM MLEKPOL w Grajewie (woj. podlaskie). Na stoisku „Mleka z klasą” nie brakowało ciepłej i wesołej atmosfery. Bohaterowie „Mleka z klasą” przygotowali wiele ciekawych konkursów o tematyce mlecznej oraz zabaw takich jak pokaz mody, gry sportowe, malowanie twarzy. Zuza, Ada, Tymon i Filip podczas zabaw zachęcali dzieci i ich opiekunów do codziennego spożywania mleka oraz produktów mlecznych. Każdy odwiedzający nasze stoisko mógł liczyć na świetną zabawę i na całą gamę gadżetów takich jak koszulki, notesy, plecaczki, zawieszki z wizerunkami bohaterów Mleko z klasą, które były do wygrania w naszych różnorodnych konkursach.


Data spotkania: 2012-07-01
Temat spotkania: „Mleko z klasą” na V Światowym Dniu Mleka w Polsce
Opis: 1 lipca br. w Wysokim Mazowieckim, po raz piąty odbył się Światowy Dzień Mleka w Polsce, gościem festynu był program „Mleka z klasą”.

Impreza miała charakter rodzinnego pikniku z wieloma ciekawymi atrakcjami. Program „Mleko z klasą” przygotował na swoim stoisku zarówno kącik malowania twarzy jak i miejsce zabawy dla najmłodszych. Konkursy prowadzone były przez sympatyczną mleczną paczkę czyli Adę, Zuzę, Tymona i Filipa. Uczestnicy festynu odwiedzający nasze stoisko, mogli się zmierzyć w różnych dziedzinach m.in. w konkursach sprawnościowych, geograficznych, pokazie mody, energicznych tańcach w parach. Natomiast specjalnie z myślą o rodzicach, pociech odwiedzających stoisko „Mleka z klasą” były przygotowane konkursy, w których także starsi uczestnicy mogli zdobyć cenne nagrody naszego programu. Podczas spotkania nie było czasu na nudę!! Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko zostały wręczone drobne upominki programu „Mleka z klasą”. Każdy uczestnik opuścił scenę także z uśmiechu na buzi.

Test content