żółty

Zabawy podwórkowe

Podwórkowe zabawy!

Gdy jest ładna pogoda, szkoda siedzieć w domu! Kliknij w kartony po mleku, by dowiedzieć się, jak je wykorzystać do świetnej drużynowej gry, w którą możesz zagrać ze znajomymi. Chcesz sprawdzić swoją zwinność? Kliknij w Saturna i poznaj grę, w której trzeba popisać się zręcznością… nie z tej planety!

X Pobierz pdf

PO KARTONACH… DO CELU!

Wyścig kartonów po mleku polega na tym, że dzieci, podzielone na dwie grupy, ścigają się, przedkładając przemiennie dwa spłaszczone, puste kartony przed siebie, stąpając po nich jak po kamieniach. Ta grupa, która przejdzie pierwsza przez linię mety – wygrywa!


Zabawa ta nie tylko wpływa pozytywnie na dotlenienie i ogólny rozwój fizyczny, ale również pomaga zrozumieć dziecku zasadę współpracy w grupie i poznać smak wygranej czy porażki, co również jest bardzo ważne.

X Pobierz pdf

PIERŚCIENIE SATURNA

Wykonaj je, wycinając obręcze z zewnętrznych części papierowych talerzyków lub kartonu i owijając je folią aluminiową. By zrobić Saturna, puszkę po kawie owiń folią, na wierzchu połóż niewielką piłkę – mniej więcej o takiej średnicy, jaką mają środki obręczy. Piłka stanie się Saturnem bez pierścieni.


Dzieci kolejno rzucają swoje pierścienie tak, by trafić ich środkiem w piłkę. Każdy, komu się to uda, zdobywa jeden punkt. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 10 punktów.

Filip
Powrót do pokój » boisko »